Athény – nejznámější řecké město

Athény jsou největším a nejlidnatějším městem Řecka.  S Athénami souvisejí slova jako filozofie, demokracie, komedie, tragédie a spousta významných historických jmen. Určitě jste už někdy viděli obrázek Akropole nebo kvůli událostem co se teď dějí, jste mohli alespoň vidět budovy parlamentu.

Láká vás se podívat do Athén? Athény totiž nabízejí památky na každém kroku a určitě stojí za návštěvu. Jsou totiž spojené hodně s historií a určitě jste se s Athény potkali v dějepisu. Tak neváhejte si prohlédnout a vybrat nejvhodnější ubytování pro vás přímo v Athénách. Nejvhodnější doprava je letecky a letenky si můžete objednat na letenky do athén https://levneletenky.cz/letenky-do-athen. Protože jak dorazíte do Athén, nebudete litovat.

křídlo letadla

Jak dorazíte do Athén, neměli byste zapomenout na návštěvu klasických historických památek, ty totiž leží v pomyslném kruhu Akropole. Za návštěvu určitě stojí Olympijský stadion, ten je totiž postavený na místě, kde byl dřívější stadion z roku 330 před Kristem. Je také postavený do tvaru U, čímž se podobá stadionům v Olympii a Delfách. Déle za podívanou stojí chrám Dia Olympského, byl totiž největším chrámem v Řecku.  Také ještě můžete navštívit Akropolis, Propylaje nebo chrám bohyně Athény, z tohoto chrámu je krásně vidět na moře a hory. Po památkách můžete navštívit archeologické muzea, ty totiž v sobě ukrývají vzácné poklady starověku.

Řecko Athény

Když už budete mít památek plnou hlavu, můžete se jít podívat na hlavní nákupní ulici Ermu, která je plná vyhlášenými světovými značkami, které jsou vcelku za rozumnou cenu a když si budete chtít navodit středomořskou atmosféru, vyzkoušejte posezení z některých typických řeckých taveren. Ty nejvyhlášenější se nachází v blízkosti řecké agory a v některé z nich si můžete užít krásný pohled na osvětlenou Akropoli. Pokud jste se opravdu rozhodli navštívit Athény, tak nezapomeňte ani na návštěvu okolí.