Semena na klíčení vám poskytnou bohatou zásobu výživově cenných látek

Napadlo vás někdy, jak snadné může být vypěstovat si bohatou úrodu toho nejcennějšího, co nám příroda nabízí? A napadlo vás, že k tomu nebudete potřebovat nic víc, než semena na klíčení?

výhonek

Ano, je to tak. Bohatou úrodu mohou sklidit i všichni ti, kteří nemají žádnou zahrádku ani balkón, zahradničit totiž můžete klidně i v malém panelovém bytě, kde se vejdete leda tak vy a nádoba na klíčení, kterou umístíte třeba na okenní parapet či na stůl, kam doléhají sluneční paprsky.

Co potřebuje rostlina ke klíčení, víme všichni už z hodin přírodopisu v základní škole. Není to nic víc než vlhko, teplo a světlo. Když se tím budete řídit, tak víte všechno potřebné, co k vypěstování úrody výhonků budete nezbytně potřebovat.
Vaše výbava by měla obsahovat samozřejmě zvolená semínka na klíčení a také vhodnou nádobu na klíčení. Tou se může stát třeba obyčejná zavařovací sklenice, které proděravíte víko ostrým hřebíkem. Nicméně vaší pozornosti by nemělo ujít ani to, že si můžete koupit speciální klíčící misky či speciální sklenici na klíčení. S nimi bude pěstování výhonků ještě zábavnější a snadnější a umožní vám vypěstovat větší úrodu, což platí především o miskách na klíčení, které můžete stohovat v libovolném počtu na sebe.

sazenice řeřichy

Pokud jde o semena na klíčení, máte na výběr z celé řady druhů, které se od sebe liší velikostí a tloušťkou výhonků, což samozřejmě koresponduje také s jejich chuťovými vlastnostmi. Koupit si tak můžete semínka, ze kterých sklidíte výhonky maximálně šťavnaté, pikantní, sladké, křupavé anebo třeba načervenalé. Jistě sami brzy zjistíte, co vám nejvíce vyhovuje.

Váš nákup vás nebude stát více než pár sto korun, a pokud ho omezíte pouze na nákup semínek, zaplatíte za svou budoucí úrodu několik desítek korun, což je cena, za kterou vám v žádné lékárně vitamínové preparáty neprodají.