S dilatačními plováky se zimy nemusíte obávat

PC

S dilatačními plováky do bazénu si na vás žádná zima nepřijde. Ať už bude zimní období roku mírné bez větších mrazíků anebo bude naopak panovat tuhá, ladovská zima, tak vám to bude naprosto jedno. Budete mít jistotu, že i když ponecháte vodu v nádrži, tak obvodový plášť bazénu bude v každém případě v bezpečí.
tyrkysová voda
Dilatační plováky do bazénu fungují tak, že na sebe přenášejí tlak narůstajícího ledu v nádrži. Voda při teplotách pod bodem mrazu mění své skupenství na pevné, které má ovšem výrazně větší objem. To působí problémy mnohým majitelům bazénů, protože může dojít k poškození obvodového pláště nádrže rostoucím ledem. Když ovšem do nádrže vložíte také dilatační plováky, tak se tlak ledu projeví v první řadě na jejich měkkém, snadno deformovatelném těle a váš bazén bude zachráněn.
Nicméně aby všechno fungovalo přesně tak, jak má, je nezbytné, abyste plováky v bazénu správně rozmístili.
V případě oválného tvaru je potřeba plováky umístit v linii delší osy tohoto tvaru, v případě častých kruhových bazénů pak v linii kopírující průměr bazénu. U čtvercových a u obdélníkových tvarů bazénů by pak plováky měly být upevněny v linii úhlopříčky tohoto tvaru.
Vy si však možná nyní lámete hlavu nad tím, jak to máte udělat v případě, kdy je tvar vašeho bazénu nepravidelný? V takovém případě si pomyslně rozdělte tvar vašeho bazénu na jednotlivé geometrické segmenty, které z něj přirozeně vyplývají, a plováky v jednotlivých segmentech upevněte dle pravidel výše zmíněného postupu.
splívání pod hladinou
Uvidíte, že jakmile vše vyzkoušíte v praxi, tak to bude snadné a zřejmé.
S takto zajištěnou vodou se pak nemusíte obávat žádných mrazů, riziko poškození nádrže ledem bude minimální.
Nicméně neměli byste rozhodně zapomínat ani na další kroky potřebné ke správnému zazimování bazénu, jako je zajištění čistoty vody, použití zazimovacího přípravku a překrytí bazénu plachtou.