Jak na nouzi?

Pokud se má někdo vypořádat se svým životem v době, kdy má dostatek peněz, má to snadné. Co může, to zvládne třeba i sám, a to ostatní si koupí u někoho, kdo mu to může nabídnout, za peníze. V době dostatku tedy nebývají žádné zásadnější potíže, protože se prostě dá financovat to, co je třeba, a kdo má čím platit, ten tedy může zvládnout cokoliv.

Ale co když nastanou horší časy, v nichž je peněz málo? Pak už pochopitelně tímto stižený jedinec nemá zač nakoupit vše potřebné. A když si to nedokáže pořídit jinak než formou koupě, musí to oželet, bez ohledu na to, nakolik je to pro něj důležité.

eura a Vánoce

Jenže jak všichni víme, jsou i záležitosti, bez kterých se prostě existovat nedá. Za něco se musí zaplatit stůj co stůj, protože je to pro nás zásadní.

A když si ani na takové naprosto zásadní věci nevyděláme? Když si chceme či vysloveně potřebujeme něco pořídit, ale není zač a jen tak ani nebude? Pak nám třeba někdy pomůže nejlevnější americká hypotéka. Případně i jiná půjčka, ale jedině zmíněná nebankovní hypotéka jistě.

eura bankovky

Proč je právě zmíněná hypotéka nabídkou, která mnoha lidem zachrání jejich obstojnou životní úroveň i ve finanční tísni? Je to vlastně prosté. V bankách se ručí za splácení půjček obvykle tím, že se prokážou hodně vysoké příjmy žadatele, jeho čisté registry dlužníků a další kvality, zatímco u nebankovních hypoték je toto nahrazeno zástavou nemovitosti. A zatímco by tak někdo s minimálními příjmy nebo nepříjemnými záznamy v registrech neměl v bance šanci, u nebankovní hypotéky uspěje klidně i docela hravě. Pokud může nabídnout zmíněnou zástavu. A nejen to – u nebankovní hypotéky si lze půjčit i hodně velké peníze klidně i s hodně dlouhou dobou splácení, což by jen tak někomu v bankách nenabídli.

A proto se často vyplatí si pro takovou nebankovní hypotéku dojít. Protože je z něčeho třeba žít. A když vlastní peníze nejsou a banky je člověku nepůjčí…