Juta je přírodní materiál

Stále více dáváme důraz na ekologii, využívání obnovitelných zdrojů energie, snižujeme používání plastů. Chceme chránit planetu pro příští generace, a i když nám to tak nepřipadá, začít můžeme i s maličkostmi, u sebe doma.

Jedním z trendů poslední doby je například tzv. nakupování bez obalu. Obchod, kde najdete potraviny, jako luštěniny, těstoviny, ale i mouka, rýže a další, jsou v obchodě uskladněné v kontejnerech nebo dózách a přijdete-li nakoupit, dostane zboží do vámi donesených krabiček, pytlíků apod. Ale nejen v těchto obchodech můžete používat vlastní pytlíky, ideálně třeba na ovoce a zeleninu, to můžete použít i v kterémkoliv supermarketu.

juta

Že nemáte žádný vhodný pytlík nebo síťovku? A co si nějaké ušít z vhodných materiálů, což může být třeba juta Prima-obchod.cz. Juta je rostlina a výrobky z juty jsou čistě přírodní a ekologicky odbouratelné. Pytlík ušitý z juty můžete používat dlouhodobě, juta je pratelná a budete-li ji používat např. na zeleninu, nebo brambory, v podstatě nikdy ji nezničíte.

Výrobky z juty, ale nejsou jen pytle a tašky. Z jutoviny se vyrábí i sítě, které znají především zahradnice a dekoratérky, protože je to ideální základ pro výrobu krásných dekorací jednak do bytu, tak třeba na zahradu, na pergolu nebo plot.

Vyrobit si květinovou dekoraci z jutové látky, jutové sítě, z jutových provazů, to je jistota, že pracujeme s čistě přírodním materiálem, který nezatíží naši planetu a přírodním vzhledem juty vhodně ozdobíme náš domov.

pytel brambor

Pytle z juty, to používali běžně naši předkové na brambory, protože věděli, že brambory můžou v jutě „dýchat“ a nebudou se kazit. Zároveň se jedná o levnou záležitost, protože juty roste po světě dost. A nejdůležitějším faktorem je, že až se jutový pytel rozpadne, tak nezanechá sebemenší ekologickou stopu. Je plně odbouratelný. Je bio.