Jaké nevýhody má hypotéka bez registru

I na našem trhu najdeme k dispozici poměrně velké množství nejrůznějších druhů a typů hypoték. Ty se obvykle neliší svým cílem – poskytnout peníze na koupi či rekonstrukci nemovitosti, nýbrž především podmínkami, za kterých jsou tyto peníze poskytnuty, a také výší úroků a poplatků, které se za své služby účtují.

Je samozřejmé, že lidé se snaží najít takovou, kde mají největší šanci, že jejich žádost bude schválena. To však není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát, neboť ať už banky či nebankovní společnosti, všichni požadují záruky, že se jim půjčené peníze vrátí.

hypoteka3

Jedním z největších problémů u nás je fakt, že značná část dospělé populace aktivně splácí alespoň jednu půjčku. A že to v očích poskytovatele hypotéky snižuje schopnost splácet, není třeba říkat. Proto také tito lidé nemají šance na schválení žádosti příliš vysoké.

Toho si však všimly i určité společnosti, které napadlo, že takto vlastně zbytečně přichází pro klienty. Rozhodli se tedy udělat produkt přímo pro ně. A tak vznikla hypotéka bez registru. Zde se při schvalování žádosti neověřuje žadatel v registru dlužníků, a je tedy dostupná pro mnohem širší populaci.

hypoteka4

Ovšem jistě každého hned napadne, že se daná společnost vystavuje poměrně velkému riziku, že dlužník nebude danou částku splácet. Zde je tedy třeba říci si něco o nevýhodách, které se s tímto typem hypotéky pojí.

Jedním z nich je fakt, že ušlý zisk od neplatičů je zpravidla kompenzován vyššími úroky i poplatky. V celkovém součtu tedy zaplatíte více, než u jiných typů. Zároveň jsou zde velmi přísné sankce za neplacení. To vše je třeba uvážit, než se pro ni rozhodneme.

Mějme však na paměti, že tato hypotéka byla vytvořena pro lidi, kteří už skutečně nemají jinou možnost, jak ji získat. I proto si může dovolit nastavit podmínky, které nejsou pro dlužníka zrovna férové, samozřejmě v mezích zákonů. Proto uvažte, zda onu nemovitost vůbec potřebujete. Pak totiž bude pozdě litovat.