Mořská sůl do bazénu

Používání domácích bazénů je báječnou záležitostí. Pořizujeme si je pro spoustu praktických výhod. Jednou z nich je i fakt, že nemusíme nikam daleko cestovat a přesto se můžeme kdykoliv jít osvěžit a zaplavat si. Každý typ může být jiný a proto i některé přípravky a prvky se používají různě.

bylinková sůl

Názornou ukázkou je i mořská sůl do bazénu, která se používá k úpravě vody v našich domácích bazénech, které jsou vybavené salinizační jednotkou. V těch probíhá elektrolýza připraveného solného roztoku.

  1. Dávkování

Jistě se budete zajímat také o dávkování toto přípravku. Dávkování se přibližně pohybuje kolem 5 kilo na metr krychlový vody.

  1. Různé druhy soli

V této oblasti se objevují neustále nové prvky, a proto si také můžete vybírat z více druhů mořských solí, které chcete doma použít nebo vyzkoušet. Kvalitní je italská sůl, která se těží z evropských moří, je tedy velice kvalitní. Má velikost zrna 1 až 2mm. Neobsahuje žádné jodidy ani znečišťující látky. Neobsahuje žádné nežádoucí prvky.

dýně ve vodě

Špičkové produkty najdete u portugalské značky Vatel, která se vyrábí v potravinářské, tedy opravdu vynikající kvalitě. Hrubě zrnitá a opět zbavena jodidů.

  1. Absence jodidů

Jakmile o některé soli řekneme, že neobsahuje jodidy, není to nic nežádoucího, ale právě naopak velice žádoucího, protože soli by jodidy neměly obsahovat, mají-li být kvalitní. Jodidy totiž zapříčiňují, že voda žloutne a hnědne. Každá sůl se během elektrolytického procesu rozkládá a jodidy by právě způsobily toto nežádoucí zabarvení. Jakmile je produkt zbaven těchto látek, znamená to, že neuvidíte žádnou žlutou ani hnědou vodu v domácím bazénu.

výdech pod vodou

Mořská sůl a obyčejné bazény

Jakým způsobem můžeme ještě mořskou sůl využít? Málo lidí ví, že je možné ji použít i do běžných bazénů, které nejsou vybavené salinizační jednotkou. Můžete ji kdykoliv přidat, ale spolu s tímto prvkem nesmíte zapomínat přidávat i klasické přípravky pro úpravu vody tedy běžnou bazénovou chemii. Sůl ve vodě působí přirozeně na pokožku plavců. Ovlivňuje pozitivně naše zdraví a je proto ve vodě žádoucí. Působí příznivě na pokožku a dokonce je vhodná i pro různá kožní onemocnění.