Zažeňte hlad pomocí malých pochutin, které se vejdou do kabelky

PC

S malým hladem se ještě jaktak dokáže vypořádat, jenže ten se může doslova během několika okamžiků proměnit v neovladatelné kručení v břiše. No takový trapas, co teď? Mnohdy se ve spěchu zapomeneme nasnídat, oběd odbydeme něčím rychlým a odpoledne zjistíme, že se nám žaludek doslova kroutí hlady.

žena s kabelkou

Jako na potvoru samozřejmě nemáme po ruce nic, čím bychom ho mohli alespoň na chvíli utišit a tak se ho snažíme v nouzi největší alespoň zaplnit vodou, aby nám a všem okolo nepřipomínal, že potřebujeme něco sníst. Také se v této situaci poznáváte? Přitom je řešení v celku jednoduché, každé ráno si do kabelky dejte malou svačinu, která menší hlad spolehlivě zažene!

  • Oříšky a sušené ovoce

mix ořechů

Pokud opravdu hledáte něco rychlého, co hravě spořádáte při cestě metrem, je to právě sušené ovoce nebo oříšky. Mějte v kabelce vždy krabičku s těmito malými pochutinami, samozřejmě nesolenými a dopřejte si je vždy, když potřebujete rychle zahnat hlad. Díky vysokému obsahu tuku se vám to povede na dlouhou dobu. Jen se mějte na pozoru, oříšky sice představují zdravý zdroj tuků, přesto se pořád jedná o tuky, které by naše tělo mělo přijímat v doporučeném množství. Sušené ovoce zase obsahuje vysoký podíl cukru, zkrátka i zde platí všeho s mírou.

  • Proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky Prodietix můžete koupit snad v každém obchodě se zdravou výživou, stejně tak jako v běžném supermarketu. I jejich cena je rozdílná, a ne vždy se odvíjí od složení. Ve výsledku by vás měla zajímat hlavně bílkovinová složka, která rozhodne o tom, na jak dlouho vám tyčinka zažene hlad. Rozhodně neplatí, že se podíl proteinů odráží na výsledné ceně produktu. Obecně ty nejlepší obsahují kolem 30% procent bílkovin, ale i řadu přidaného cukru. Tyčinky jsou zároveň i velmi sladké, proto je volte jen jako poslední možnost, která vás zachrání před hladověním.