Zrodil se rodinný vůz i super sporťák v jednom – Audi RS 6 Avant

Firma Audi, která nedávno vyrazila do konkurenčního boje s touto úžasnou novinkou, je si svou originalitou tak jistá, že chce prorazit i na americký trh. Bez šance rozhodně není. Tento krasavec se začne prodávat začátkem roku 2020 a jeho cena je zatím velkou neznámou. Odhady naznačují, že by se mohla pohybovat někde kolem 3 milionů korun.
interiér vozidla
Elegán každým coulem
Sportovní vzezření dodává autu na atraktivitě. Čelní maska je detailně a velmi vkusně propracovaná a dynamický vzhled auta doplňují mohutná 22palcová kola, za kterými jsou ukryté ocelové brzdy. Pokud vám ocelové brzdy nevyhovují, stačí připlatit a budete mít keramické. Zajímavou novinkou tohoto vozu jsou světla. Pokud si „mírně“ připlatíte, můžete mít variantu světel LED Matrix s plně automatickými dálkovými světly. Vzadu se rovněž nachází LED světla. Kdo má rád divokou hru světel, určitě na tomto modelu ocení, že se při zamykání a odemykání vozu, bude mít opravdu na co dívat.
Osmiválec přeplňovaný dvěma turby
Motor je dvakrát přeplňovaný osmiválec 4.0 TFSI s výkonem 600 koní. Z nuly na stovku zrychlí už za 3,6 vteřin, z nuly na 200 za 12 vteřin. Maximální rychlost tohoto krasavce je omezena na 250 km/h, ale opět za příplatek je možno docílit rychlosti až 305 km/h.  Přidanou hodnotou silného motoru je jeho ekologičnost a úspornost pohonných hmot. Díky technologii mild-hybrid ušetří až 0,8 l/100 km, jelikož tento model dokáže v rozmezí 55-160 km/h jet 40 vteřin s vypnutým motorem. Spotřebu snižuje i systém vypínání poloviny válců. Novinkou je funkce RS mode, jejíž tlačítko najdete umístěné přímo na volantu. Je to volič jízdních režimů, kdy si šofér sám může navolit dva režimy RS1 a RS2, zda má být zvuk sportovní, či vyvážený.  Převodovka je 8mi stupňová automatická s pohonem všech 4 kol.
Kůže se třpytem diamantů
Interiér vozu je pastvou pro oči. Sedadla jsou z krásné perleťově černé kůže se třpytivým prošíváním a reliéfním logem RS. Volant, manžeta páky voliče a kolenní opěrky jsou rovněž kontrastně prošívané.  Uvnitř vozu je zajímavých detailů nepočítaně.
Audi RS6
Stačí se jen zamilovat…
Tento vůz je dokonalou kombinací sportovního vozu i vozu pro dálkové cestování. Nabízena je i celá řada podpor pro pohodlnou a bezpečnou jízdu. K dispozici dostanete více než 30 asistenčních režimů včetně prostorové kamery.
Tak co? Zamilovali jste se? Pokud ano, a máte-li nějaké 3 miliony, není co řešit, Audi RS 6 Avant může být vaše….