Jak uspořádat originální vánoční večírek a nezhroutit se?

            Když chcete uspořádat takový originální vánoční večírek, první by jste si měli promyslet, jestli na to máte vůbec čas a energii. Pokud se do organizace budete nutit, nevzejde z toho nic dobrého jak pro Vás tak pro Vaše blízké.
            A proto pravidlem č.1 je správná a včasná organizace. Nebojte se začít už klidně v listopadu. Díky tomu budete mít na vše čas a nepodlehnete stresu. Rozmyslete si také, jestli chcete uspořádat večírek u vás doma (což zahrnuje i velký vánoční úklid, ale je to zadarmo) nebo si pronajmete nějaký prostor např. restauraci (díky tomu se vyhnete nebo alespoň oddálíte vánoční úklid, ale bude vás to něco stát). Hlavně vymyslete datum, které bude vyhovovat Vašim blízkým i Vám.
veselé vánoce
             Pravidlem č.2 je výjímečné jídelní menu. Nebojte se zapojit kuchyně různých národů. O vánočním svátkách česká kuchyně čeká každého, a proto se nebojte experimentovat. Jak v knižních tak v internetových kuchařkách naleznete spoustu zahraničních a orientálních receptů. Zkusit probrouzdat vánoční chody, které mají lidé po celém světě, a pak z nich vytvořit celé menu na téma „Vánoce odjinud„ není vůbec špatný nápad. Nejdůležitější jsou hlavně čerstvé a kvalitní suroviny. A víte co se říká: „Láska prochází žaludkem“ a lásky na Vánoce není nikdy dost.
            Další pravidlo je pravidlo č.3, které obsahuje originální dekoraci a design. Vánoční dekorace musí být, ale nesmíte to přehánět. Stůl by neměl vypadat jako Štědrovečerní tabule. Nemusíte všechny dekorace kupovat, zapojte svou fantazii a zručnost a vyrobte si své. Můžete k tomu zapojit i děti a vznikne z toho tvůrčí odpoledne. Nebojte se obrázků, váz s květinami do vánočních barev a samozřejmě adventní věnec, který si vyrobit není vůbec těžké. Stačí Vám si koupit polystyrenový korpus ve tvaru věnce, jehličnaté větvičky a výběr dekorací už je plně na Vás – všechny tyto věci seženete v květinářstvích nebo v tvůrčích obchodech.
stromeček s dárky
            A jako poslední pravidlo bych ráda uvedla dobrou náladu. Bude to večer ve Vaší režii a Vy si ho uděláte tím výjímečným. Můžete na sebe být pyšní, protože to co bude činit tento večírek tak krásným a jedinečným, je právě Vaše snaha. Bude to večer dobrého jídla a pití, skvělých lidí, které Vám jsou blízcí, a hlavně bude plný radosti a lásky.