Nechme se léčit kočičími terapeuty!

Když má naše kočka dobrou náladu, sedne si k nám a nechá se hladit a drbat. Při tom obvykle spokojeně vrní. A v těchto chvílích nás náš chlupatý miláček léčí!

Výzkumy odborníků, kterých se účastnilo čtyři a půl tisíce dospělých lidí v Americe, bylo zjištěno, že lidé vlastnící kočky mají mnohem menší riziko, že je postihne infarkt. A to o celých čtyřicet procent. Roztomilé společnice snižují páníčkům stres a různé úzkostné stavy. A tím je chrání před nemocemi srdce a krevního oběhu.
tulení s kočkou
Felinoterapie
Jako podpůrná léčba různých psychických a psychosomatických poruch se dnes v mnohých léčebných a rehabilitačních ústavech používá felinoterapie (léčení kočkou). Fakt, že kočičí předení působí na lidskou nervovou soustavu pozitivně, je znám již dlouhá léta. Když čičinu hladíme, stimulujeme také imunitu. Dochází při tom totiž k masírování určitých akupresurních bodů.
spánek kočky na břiše
Diagnostika
Způsobem, jakým kočka přede, nám prý vlastně dává najevo, jaké máme zdravotní problémy. A chce nás léčit! Nízké tóny předení znamenají potíže s trávením, se žaludkem. Zvučnější tón terapeutka zvolí, když diagnostikuje nemoci průdušek nebo plic. Vysoké tóny a hlasitější zvuky zase mají signalizovat bolest hlavy lidských přátel a zahájení její léčby. Kočičky zkrátka přizpůsobují intenzitu i délku jednotlivých částí předení tomu, jaký neduh nás páníčky trápí!

Specializace
Různá kočičí plemena se hodí k léčení různých nemocí. Specialistky na srdce jsou britské modré, na dýchací potíže perské, no a když nás trápí trávení, pomůže některá kočička dlouhosrstého plemena. Na odbourání stresu jsou pak nejlepšími odbornicemi krátkosrsté mourovaté! V terapii je důležitá i barva srsti léčitelek. Například s léčbou špatné paměti pomůže nejlépe kočka zrzavá, od přejídání zase bílá a na dobré usínání je prý odbornice kočička černá.

Tak pokud nemáte doma kočičku, je čas to napravit!