Taky trpíte ailurofilií?

Ano, bavíme se o zvířatech, v tomto případě o kočkomilství čili lásce ke kočkám. Není známo, zda se i nějakým, stejně zvláštním slovem, označuje i láska k jiným zvířatům, ale pro oddanost ke kočkám vznikl specifický název zřejmě proto, že kočka je považována za tajuplné zvíře, plné rozporů, kterému však když podlehneme, jsme navždy ztraceni. 
 kočka domácí
Kočka si vybírá vás, nikoliv vy jí
V tom je právě ten háček. My lidé bychom byli raději přesvědčeni o tom, že si svoje zvíře vybíráme sami a očekáváme, že my si je vychováme k obrazu svému. Proto si mnoho lidí raději než kočku vybere psa. Ten je bude na slovo poslouchat a plnit veškerá jejich přání. Někdo však nechce dávat příkazy – chce být se zvířetem rovnoprávný kamarád.
kočka a srdce

Pokud si myslíte, že kočka bude celá bez sebe, jak se o ni staráte a kolik pelíšků jste jí připravili, budete velmi zklamaní. I když se vám některá skutečně zalíbí, půjde k vám jen tehdy, když se vy budete líbit jí. Nakonec není to tak v opravdovém přátelství zcela normální? Zájem přece musí být oboustranný. U zvířete však snadno hned vzniká dojem, že je nějaké „divné“ a že se mu opravdu nedá porozumět. 
Kočka je však velmi inteligentní a chápe rozdíl druhu mezi vámi. Proto, pokud se jí zalíbíte, dříve než se nadějete si vás svým půvabem a šarmem nenápadně omotá okolo svého ocásku a zařídí, aby   domácnost fungovala spíše pod její taktovkou. Stejně jako určí, kdy se stočí na vašem klíně a kdy si budete moci poslechnout její líbezné uklidňující vrnění.
žena s kočkou
Na druhé straně, budete-li nemocní nebo budete-li mít špatnou náladu, vězte, že jako správný přítel vás utěší a dokonce zahřeje na bolavých místech tak dlouho, jak bude třeba. Kočka, když bude ona chtít, s vámi bude všechno sdílet a když vy porozumíte řeči jejího těla a správně si přeložíte její mňoukací slovník, přirostete si navzájem oddaně ke svým srdcím.