Zařiďte si ložnici snů

Ložnice je zpravidla jediná místnost v bytě nebo domě, která je posvátným prostorem, do kterého vstupují pouze partneři. Nikdo ji neukazuje návštěvám jen tak na potkání, protože každému záleží na tom, aby byla soukromím pouze pro pár, který ji sdílí. To však neznamená, že se její zařizování musí odfláknout a nevěnovat pozornost každému detailu, díky kterému se v ní budete s vašim partnerem cítit více než příjemně.
stolek u postele

Malování ložnice

Není vůbec jedno, jakými barvami vymalujete pokoj, ve kterém převážně spíte a netrávíte v něm tolik času. Právě naopak! Jako odpočinkový prostor, který s partnerem sdílíte a užíváte si v něm veškeré soukromí a pohodu, musíte dbát na to, aby vám při každém vstupu do ní, ten pocit i přinesla.

Předem zapomeňte na výrazné barvy, které by vás mohly pouze odrazovat od toho, pohodlně a spokojeně v ní spát a trávit jakýkoliv čas. Je to místnost, která má poskytnout komfort a relax, tím pádem musíte zvolit barvy, které tomu budou odpovídat. Fantasticky se do ní hodí béžová, šedá, bílá, světle žlutá nebo i hnědá barva. Můžete využít i kombinaci, kdy jednu nebo dvě zdi natřete pouze na bílo a zbytek doladíte v jemném odstínu světlé barvy.
křeslo v ložnici

Nábytek a zařízení

Dominantou ložnice je postel. Ta by měla být více než komfortní a poskytovat maximální potěšení ze všech aktivit, které se v ní odehrají. Designově si můžete zvolit koženou, dřevěnou nebo i kovovou postel, která do vašeho domova perfektně zapadne. Dle ní byste však měli sladit všechen další nábytek do stejného stylu. Nezapomínejte na kvalitní matraci, která vám poskytne pohodlný spánek – na několik desítek let dopředu.

Dalším nábytkem, který je nepostradatelnou součástí ložnice jsou noční stolky. Měly by být nejen prostorově řešené, ale i vkusné a poskytovat pouze místo, které je nutné na budík a na odkládání různých malých předmětů.

Při výběru úložného prostoru se zaměřte na volbu praktické a prostorné skříně. Nejlepším řešením bude pořídit si takovou, která má v sobě zabudované zrcadlo a posuvné dveře. Nesmíte zapomínat ani na dostatek poliček a rovněž na šatní tyč na pověšení oblečení, které musí viset.

Doplňky a osvětlení

Zútulnit pokoj můžete pomocí jednoduchých doplňků. Patří k nim nějaké obrazy na zeď nebo i fotky v rámečcích, závěsné dekorace, přehoz a třeba i dekorační polštáře na postel. Příjemné a tlumené osvětlení vám poskytnou lampičky na nočním stolku, případně i vyřešení osvětlení pomocí LED pásku, který nalepíte pod postel.