Jak na dokonalou selfie? Poradíme!


Při tvorbě dobré fotografie je nejdůležitější práce se světlem. Ne každý zdroj světla je ale stejný. Uvědomte si tedy nejprve, s čím pracujete. Rozptýlené světlo přichází ze všech směrů a obličej (tělo, objekt) ozařuje všude stejně. Proto netvoří na obličeji např. stíny pod nosem. (Tento světelný zdroj se v přírodě vyskytuje, když je zatažená obloha).
Světlo modré hodiny zachytíte při svítání a smrákání. Je to přechod mezi dnem a nocí, tvoří mysteriózní atmosféru, kde si můžete hrát s pozadím fotografie, obloha při něm například vypadá úchvatně. Zlatá hodina zase prodlužuje stíny a barvy se navíc zdají teplejší. Různé druhy světla ovlivňují také kontrast mezi Vaším obličejem a okolním prostředím, stejně jako tvrdost rysů tváře.
dva lidé si fotí selfie
Klíčem, jak se vypořádat s každým typem osvětlení i bez větších znalostí je natočit obličej čelem ke zdroji světla (např. Slunce, pouliční lampa, studiová světla). Pokud se na fotografii potýkáte s nežádoucími stíny na obličeji, lehce zvedněte bradu a trošku našpulte rty. Duck face vznikl právě z tohoto důvodu – lichotí obličeji za každého světla a zabraňuje tvorbě nelichotivých stínů např. pod nosem.
Selfie vždy foťte z horního úhlu, nebojte se ruku skutečně natáhnout a natočit. Pokaždé byste měla vzhlížet k telefonu, ne se k němu krčit. Pokud se fotíte doma, jděte se fotit k oknu, kde nachytáte to nejlepší denní světlo. Nikdy se však nefoťte proti oknu! A pokud nemáte vždy k tomu správnému světlu přístup, můžete si pořídit i kryt na telefon, který má v sobě světýlka zabudovaná.
přirozená atraktivní žena
Svůj Instagram nezaplavujte pouze selfie fotkami, ty by měly působit jako takové koření mezi fotkami celé postavy, Vás s přáteli, přírodou nebo třeba i dobrým jídlem. Někdy si můžete na portrétu připadat příliš nevýrazně. Fotky mají tendenci opticky ubírat vlasům na objemu a také líčení se na nich dokáže lehce ztratit. Nebojte se tedy přidat trochu na linkách, rtěnce a tupírování.
Pokud chcete mít na fotografiích krásnou postavu, ohlídejte si špičky! Nohy by měly mířit přímo na kameru.Pár kilo Vám také ubere póza, kdy se mírně zakloníte dozadu. Nikdy na fotografiích příliš neotevírejte ústa, ale nedržte je ani pevně semknutá. Ideální je mít ústa jen jemně pootevřená, nic strašidelného!