Nové do nového

·         Mladý člověk
Pokud se někdo stěhuje poprvé do svého, můžete se s dárkem vydat dvěma směry. Ten první je darovat něco, co je sice užitečné, ale drahé, takže by si to dotyčný sám nekoupil. Co třeba pořádný kávovar nebo kuchyňského robota? V napjatém rozpočtu na něj často není místo, ale když už v bytě jednou je, jede pořád. Druhou možností je vydat se přesně opačným směrem: kupte něco osobního. Náruživému sportovci věnujte třeba stojan na kolo nebo vysněnou kettlebell, kuchaři stojan na knihu, cestovateli třeba nástěnnou mapu světa.

kuchyňský robot
·         Mladá rodina
Jestliže rozpočet mladých singles je napjatý, tak u novopečených novomanželů nebo rodičů to platí dvojnásob. Sáhněte po dárcích, které jsou zároveň praktické i stylové. Lidé, kteří se berou, obvykle sestavují svatební seznam, tak z něj můžete vybrat něco, na co se nedostalo. Rodičům kojence pak zase udělá největší radost cokoli, co jim ušetří alespoň trochu času a energie. Takže třeba robotický vysavač, odšťavňovač nebo jiná hračka, bez které by se sice obešli, ale jakmile ji jednou mají, nedají na ni dopustit. Super jsou také dárky, které rostou s dítětem, jako třeba různé stolky nebo sedačky. Z drobnějších předmětů pak každý ocení cokoli, co jim umožní zaznamenávat první roky života jejich potomka, ať už je to instaxový foťák nebo kniha vzpomínek.

těhotná u kolébky
·         Senioři
Mnoho starších lidí se dříve či později přesune buď do domova pro seniory nebo do menšího bytu. Pokud se zabydlují v domově, je skvělé dát jim něco, co jim připomene, že je máte rádi, a díky čemu se budou cítit jako doma. Udělejte velkou koláž jejich oblíbených fotografií, přineste obrázky od vnoučat, pokud nějaká mají, nebo na stěnu zavěste kalendář s fotkami jejich oblíbených míst. Zkrátka, udělejte všechno pro to, aby jejich nový pokoj nepůsobil stroze, ale naopak aby z něj vyzařovalo teplo a pohoda.