Rozhledny v Karlových Varech

Karlovy Vary, to není jen kolonáda, vřídla, honosné hotely a ruské obchody. Je to především oblast zajímavých architektonických skvostů a přírodních krás. Karlovými Vary protéká řeka Ohře, město se nachází v podhůří Krušných hor a vzhledem ke kopcovitému členitému terénu je zde možno obdivovat i starobylé kamenné rozhledny a vyhlídky .
zastřešený chodník

Diana

Nejznámější vyhlídkový bod v lázeňském městě pochází z roku 1914 a najdete jej přímo nad Grandhotelem Pupp. Diana je dobře přístupná lanovou dráhou anebo pěšky, přičemž pěší chůze vám zabere necelých třicet minut. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 25 metrů nad zemí a můžete k ní vystoupat buď výtahem, anebo zdolat 150 schodů. Z kamenné věže je zajímavý výhled a za pěkného počasí dohlédnete až do vzdálenosti 70 kilometrů.
karlovy-vary vodní fontána

Goethova vyhlídka

Byla postavena na konci 80. let 19. století. Je velmi pohlednou stavbou, připomínající neogotický zámeček. Vyhlídka do krajiny je umístěna ve výšce 34 metrů a vede k ní celkem 165 schodů. Goethova vyhlídka je přístupná městskou dopravou, linkou č. 8 ze zastávky Hůrky, anebo pěšky či na kole, případně autem po asfaltové silnici.

Vyhlídka Karla IV.

Další stavbu v podobném architektonickém duchu můžete obdivovat v mezistanici Jelení skok lanové dráhy od hotelu Pupp. Je dobře přístupná od rozhledny Diana a cestou budete míjet řadu odpočívadel a různých dřevěných altánů. Tyto stavby vznikaly na konci 19. století a dnes jsou všechny přístupné veřejnosti zdarma. Zajímavé rozhledy tu můžete obdivovat i v nočních hodinách, třeba se tu potkáte s fotografy, co právě snímají panorama lázeňského města.
mlýnská kolonáda

Jelení skok

Údajně nejkrásnější pohledy na město spatříte právě odtud. Jak už bylo řečeno, tato vyhlídka na vás čeká při cestě k rozhledně Diana na mezistanici lanovky, cestou budete míjet sanatorium Myslivna a stejnojmennou restauraci. Na vrcholu skaliska je umístěna socha kamzíka a toto zvíře je právě symbolem Karlových Varů, stejně jako neodmyslitelná Becherovka, termální prameny, anebo kulaté lázeňské trojhránky či oplatky.