Postavte se na vlastní nohy dřív, než bude pozdě

puzzle, domek, peníze

Každý z nás chce přirozeně bydlet ve svém. Ovšem ne každý z nás si to může ihned dovolit. Třeba proto, že má nízký příjem, protože nemá příliš dobře placené zaměstnání a jiný přivýdělek je v nedohlednu anebo proto, že nemá vůbec žádné zaměstnání, protože právě studuje vysokou školu, takže než si vydělá dostatek peněz k financování koupě bytu či stavby domu, tak to ještě hodně dlouho potrvá.

Takže přirozeným vyústěním podobné situace je to, že lidé bydlí společně se svými rodiči či s jinými rodinnými příslušníky v jednom společném domě či bytě. Jistě, je to praktické, je to historicky tradiční model, a má to své jisté výhody. Ovšem nemá smysl zastírat tu hromadu nevýhod, které to s sebou rovněž přináší.
Například jde o to, že když v dospělosti stále žijete u rodičů, tak byste jim měl být přirozeně vděčný za to, že vás takto podporují, a takový závazek je značně nepříjemný.

ruka, domeček v bublině

Tak nějak přirozeně z něj totiž vyplývá to, že byste je měl nadále poslouchat, tolerovat jejich názory a trpět to, že vám stále mluví do života. Takže se to občas zvrtne až k tomu, že nemůžete chodit domů pozdě v noci, že si nemůžete domů přivést na noc společnost a už vůbec nemůžete očekávat nějaké velké soukromí.

A takto se dá žít v dětství, dá se tak žít možná ještě ve dvaceti letech, ale o pár let později už rozhodně ne. Tedy alespoň v případě, že si nechcete zničit svůj vlastní život a svou budoucnost.

Proto je v takové situaci ideální, požádat své rodiče o to, zda by vám mohli ještě jednou, naposled pomoci tím, že se za vás svou nemovitostí zaručí, abyste si mohl vzít půjčku. Konkrétně je to americká nebankovní hypotéka a je to váš klíč k samostatnému bydlení a k lepším zítřkům. Výhodnější podmínky už totiž nikde jinde neseženete.

zelený domek, klíče